fbpx
  • info@rehberharita.com
  • +90 536 737 7909

HABER DETAYI

25 Haziran 2024 13:47

Eclit’in Yeni CEO’su Erdem Telci Oldu

Eclit’in Yeni CEO’su Erdem Telci Oldu

TÜBİTAK AR-GE projelerinde teknik mimar  ve proje yöneticisi olarak görev yapan Erdem Telci, 3 Haziran itibarıyla Eclit’in yeni CEO’su oldu.

Erdem Telci Açıklaması

Erdem Telci, “Bu alanda lider Eclit’te CEO olarak üstlendiğim yeni görevimden dolayı oldukça mutluyum. Hızla değişen, risk ve fırsatları aynı derecede sunan sektörümüzde genç, dinamik ve yetenekli Eclit takımıyla, yarının ihtiyaçları için bugünden güçlü temeller atacağımıza inanıyorum. Bunun için de teknolojinin gideceği yönü okuyarak doğru ürün ve çözümleri bugünden oluşturabilmek kritik başarı faktörleri arasında yer alıyor” sözlerini ifade etti ve şu şekilde devam etti:

Eclit'in Yeni CEO'su Erdem Telci Oldu

“Günümüzde özellikle yapay zeka gibi teknolojik gelişmelerle iş verimliliğini arttırmak sektörün odak alanları arasında yer alıyor. Dijital tehditlerin azaltılması, müşteri verilerinin güvenliğini sağlamak gibi tercihe bağlı olmayan standartlar da yine Eclit gibi yönetilen hizmet sağlayıcılarının sorumluluk alanları arasında. Gelecekte ise hizmet sağlayıcılar, stratejik iş çevikliği ve yenilikçiliği artıracak çözümler sunarak, işletmelerin değer yaratmasına, rekabet etmesine ve büyümesine yardımcı olacaktır.” açıklamasında bulundu.

Erdem Telci Kimdir?

Erdem Telci, kariyer hayatına sistem yöneticisi olarak başladı. Coretech, VeriPark ve Doğan TV Holding’de teknoloji ekiplerini yönetti. Telci, 25 yıla yaklaşan deneyiminin son 14 yılında Trendyol ve Alibaba Group bünyesinde Datacenter, Cloud, Platform, SRE, Database, Observability, Network ve Enterprise Tech takımlarını kurup 300’den fazla mühendisi yönetti. Ayriyeten Ankara’da datacenter yatırımı başlatarak projenin tüm mühendislik ve projelendirme faaliyetlerini yürüttü.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.